Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 6. 2011

III. Oběti

 

Hermiona stála při obřadu, během něhož pohřbívali padlé ve Velké bitvě, v první řadě. Ostré červnové slunce ji oslepovalo. Neplakala. Nemohla. Za uplynulý týden vybrečela i tu poslední slzu. Cítila jen prázdnotu. Uvnitř i kolem sebe, přestože z jedné strany stál Harry a z druhé Ron.

„Hermiono… Hermiono…“ Obrátila rozostřený pohled k Harrymu. Vypadal ustaraně.  „Hermiono, musíme tam něco říct. Zvládneš to?“

„Jasně, že to zvládne, to já bych si měl dávat bacha, abych nás všechny neztrapnil,“ poznamenal bodře Ron.

Hermiona se usmála. Byl to sice slabý a roztřesený úsměv, ale první za dlouhou dobu.

XXXX

Severus Snape ležel na nemocničním lůžku. Místnost byla vymalována světle žlutou barvou. Neměl žlutou rád a poté, co ho z Bradavic převezli ke Sv. Mungovi, ji začal nenávidět. Naladil si kouzelnické rádio, kde vysílali přímý přenos proslovů a smuteční hudby z obřadu v Bradavicích. Teď toho litoval, ale přesto ho nedokázal vypnout.

Pak uslyšel bolestně známý hlas.

„V této válce přineslo mnoho lidí tu nejvyšší oběť: lidský život. Můžeme je za to obdivovat,“ hlas se jí zlomil „Nebo nenávidět,“ dodala tiše. I v rádiu slyšel, jak hosté nevěřícně zalapali po dechu. Nejspíš doufali, že ještě něco řekne, ale nestalo se tak.

Severus si vybral tu druhou možnost.

 

předchozí kapitola    následující kapitola

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Zuzana, 26. 6. 2011 1:13)

Obdivujem, že vôbec niečo dokázala povedať.... Veľmi krásne a veľmi smutné.

krásné

(Viky, 17. 6. 2011 14:55)

Tohlencto dílko se mi vážně moc moc líbí :) Má to hloubku, je to krásně smutné a smutně krásné a tak nějak je u toho hezky :)

Re: krásné

(Suzanne, 24. 6. 2011 16:18)

Víky, děkuji za přízeň i všechny komentáře. Jsem ráda, že se ti takhle mini povídka líbí.

téda

(wixie, 23. 6. 2011 10:43)

Díky díky díky za pár hg/ss - miluju je. A díky za tuhle povídku. Výměna života nenarozeného dítěte za život Severusův je možná trochu kontroverzní téma, ale mě se děsně líbí - s očekáváním čekám na další kapitolu - zatím jsi to rozehrála opravdu bravurně, děkuji za krásné čtivo :-)