Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiný příběh

Téma č. 15 Co je psáno to je dáno

Fandom: Harry Potter, Krutá realita


Joanno, já vím, že  jsi autorka. Ten příběh jsi vymyslela, napsala a publikovala. Je tvůj. Skončil tak, jak skončil. My to tak musíme brát.

Jenže s některými věcmi nejde souhlasit.

Zaprvé: Nejlepší přítel hlavního hrdiny je mírně natvrdlý šašek s rezavými vlasy. Ne, nemám ho ráda a je to tvoje vina.

 

Za druhé: Inteligentní žena s láskou ke knihám a výše zmíněný zrzek? Hermiona a Ron by spolu vydrželi jen dokud by je ovládaly hormony. Takže maximálně pár týdnů.

 

Za třetí: Brumbál byl manipulativní bastard.

 

A za čtvrté: Nechat zemřít Severuse Snapea?!

 

Sedám ke klávesnici a píšu jiný příběh.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Proč?

(Claire, 6. 5. 2012 8:30)

Proč by realita musela být nutně krutá? Proč bys ty, potažmo kdokoliv, nemohla/nemohl nesouhlasit se závěrečným vyzněním? Proč by nešlo napsat si svoji vlastní uspokojivou verzi, pro sebe a také pro ty, kteří mají stejný problém s přijetím faktů a méně tvůrčích schopností, tudíž se budou radovat, když to za ně vymyslí a nadrásá někdo jiný? Proč názorová bouře (koho, čeho, čí)?
Absolutní souhlas s tebou uvedenými body, podepíšu se pod něj třeba i po smrti, jen mi vadí, že tuto větu nelze uvést slovem proč - pobouralo mi to celkový styl. :-))

Re: Proč?

(Suzanne, 6. 5. 2012 17:28)

Krutá realita je jedním z fandomů v rámci DMD, tady jsem ho použila, protože jsem měla totální krizi:)
Fanfiction je divná věc - já ho v hlavě praktikuji od dětství, protože mám divokou fantazii a slabost pro nejednoznačné postavy, které obvykle v knihách, ve filmech skončí dost bídně:) Spousta lidí fanfiction píše, čte, překládá - a spousta lidí ho nesnáší.
Názorová bouře se týkala - jak je u mne obvyklé - postavy Rona. U něj je to jako s tím fanfiction - jedni ho brání, druzí nesnášejí. Jsem ráda, že ty se mnou souhlasíš:)