Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední příchuť

 

Téma č. 5 Poslední bonbónek 

Fandom: Harry Potter
 

„Miloval sladké. Čokoládové žabky, sirupové košíčky, lékořicové hůlky, ananasové lupínky. Ze všeho nejvíc ale zbožňoval Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. Něco tak vulgárního, tak dětinského! Každý týden jsem musela chodit do Medového ráje. Já, aristokratka jsem tomu dědkovi musela posluhovat jen proto, že to byl můj manžel! Skřítky posílat nechtěl, že prý vždycky přinesou něco špatně. Nakonec jsem těm fazolkám dala ještě jednu příchuť. On se cpal a pořád nic. Až jednou vyvalil oči, u úst měl pěnu a dusil se. To je příchuť hořkých mandlí, řekla jsem mu,“ vyprávěla paní Blacková starému domácímu skřítkovi, když utíral prach z jejího portrétu. 

A/N: Nemám tušení, jak je to v kánonu:)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Claire, 8. 4. 2012 18:16)

Ano, gratuluji , že jsi dokázala odolat tomu, co se přímo vnucovalo při zmínce o bonbónech.
Ruce do ohně bych nestrkala, ale mám pocit, že se zmiňuje pouze smrt Blacka seniora a jeho manželka že zemřela o pár měsíců později. O nějaké otravě ani zmínka. Tvé podání je jaksi pestřejší, některé chutě jsou tak jedinečné, že je můžeme ochutnat jen jednou za život. :-))

Re: Gratulace

(Suzanne, 8. 4. 2012 18:48)

Můžu se zeptat, co se ti přímo vnucuje, když se zmíní bonbóny?:) Tohle byla má druhá představa a myslela jsem si, že to tak pojme víc lidí a ono ne. Takže bych asi měla přestat číst detektivky a thrillery, když mne při slovu bonbónek napadá vražda:)

Re: Re: Gratulace

(Claire, 8. 4. 2012 19:33)

Neměň repertoár četby, asociace šla směrem k osobě. Citrónové bonbóny = Brumbál. No nebyla by to prima smrt, celý život se s nima cpal, tak ho mohl Severus udusit pylíkem cukrátek místo hůlky a bylo by.

Re: Re: Re: Gratulace

(Suzanne, 8. 4. 2012 19:48)

No jo, na téma Brumbál a citrónové bonbóny tam psalo víc lidí. Vidíš a tohle mě nenapadlo, i když to udušení už jo, ale zase jsem nemohla příjít na to, která postava v HP by byla tak stupidní, aby se udusila lentilkou:))