Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 8. 2014

Učební metody

Téma č. 27: Zabít málo 

Fandom: Harry Potter

Všechny hodiny lektvarů si přál své studenty počastovat jednou pěknou Avadou kedavrou přímo mezi oči. Tedy s výjimkou studentů ze Zmijozelu - a to u některých z nich, jako byli Crabbe a Goyle přemýšlel třeba o použití Petrificus totalus. Nebyl by v tom žádný rozdíl.

Jenže za a) zabít své studenty bylo sice lákavé (žádné tupé hlavy, žádné vybuchující kotlíky, žádné opravování stupidních esejů atd.), ale zcela nedostačující a za b) představa zbytku života stráveného v Azkabanu ho ani trochu nelákala.

Tam by nemohl sledovat, jak se Potter kroutí (a nenávistně ho probodává pohledem), když musí sekat tlustočervy nebo pitvat tarantule.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkuji

(Ivet, 4. 8. 2014 17:53)

JJ věřím, že je toho spousta, jsi dobrá, že tomu věnuješ tolik času :-) Na nové kapitolky se těším :-)

Re: Děkuji

(Suzanne, 13. 8. 2014 22:29)

Přiznám se, že čím víc práce mám, tak tím méně překládám, pracuji s textem, takže dost často se ocitám ve stavu, kdy nechci nic, co má písmenka, ani vidět. Těší mě, že mi čtenáři pořád zachovávají věrnost, i když nepublikuji zrovna velký objem povídek a kapitol ročně.

:-)

(Ivet, 4. 8. 2014 14:29)

:-D :-D :-D Je to takové na pohodu, v podstatě bez příběhu, ale stejně to člověku vykouzlí úsměv na rtech :-) Snad budou i nějáké nové povídky :-)

Re: :-)

(Suzanne, 4. 8. 2014 16:05)

Já mám problém s tím do drabblat dostat nějaký příběh, sto slov je vážně málo, zvlášť když mám zadané téma:)
Teď dokončím Písek v botách, přidám zbytek drabble z DMD 2013 (jo, mám trochu skluz:) a mohla bych sem přidat i drabble z letošního DMD. Mám od larkinh překlad povídky s Hermionou a rodinou Malfoyů, jen jí ho musím ještě obetovat, takže se dočkáte i toho:)