Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 5. 2014

 Blog slaví 3. narozeniny

 

blog---narozeniny.jpg

Nechce se mi tomu věřit, ale je to tak. Blogu Suzanne's world jsou dnes tři roky. Narodil se 20. května 2011, pět dní před mými narozeninami.

Založila jsem ho tak schválně, protože jsem si chtěla dokázat, že i já, naprostý počítačový antitalent zvládnu uvést do chodu blog. Nikdy mě ovšem nenapadlo, že tu budu i po třech letech.

Ve světě fanfiction Harryho Pottera se pohybuji o něco déle. Nejsem si přesně jistá, ale bude to zhruba čtyři a půl roku. Začala jsem jako čtenář, když jsem naprostou náhodou našla povídku Oheň a růže. Vzápětí jsem kouzlu fanfiction úplně propadla.

Pak jsem narazila na Electru, které vděčíte za moji posedlost Luciusem Malfoyem. Chtěla jsem si toho s „romantickým“ Luciusem přečíst víc, ale téměř nic jsem s ním v této podobě a v mém rodném jazyce nenašla. Tak jsem si – v květnu roku 2010 – dala svou první výzvu a řekla jsem si, že zkusím něco přeložit. Přihlásila jsem na známý a oblíbený FF HP a koncem srpna 2010 jsem uveřejnila svůj první překlad.

Po roce jsem byla mírně otrávená z „rychlosti“, jakou se tehdy na fanu schvalovalo (hlavně v období prázdnin to bylo naprosté peklo), a tak jsem si v květnu 2011 dala další výzvu – a to, že si založím blog. Udělala jsem to. A jsem tu doteď.

Upřímně se přiznám, že jsem v uplynulém roce uvažovala o tom, že činnost blogu ukončím, ale pak jsem zase dostala chuť překládat. A čtenáři začali komentovat a vůbec se ozývat, takže tu pořád jsem a ještě tu nějakou chvíli budu. Když budete komentovat:) Ne, vážně, vaše komentáře jsou pro mě zdrojem síly i chuti do dalšího psaní a překládání, dělají mi radost a těší mě. Vést blog bez podpory ze strany čtenářů je pro mě prakticky nemožné.

Nechte si přeložit povídku

blog---narozeniny2.jpg

A teď se konečně dostanu k tomu malému překvapení. Není to zrovna klasické narozeninové překvapení, ale máte možnost udělat mi radost – a já vám to pravděpodobně oplatím.

Během těch let se mi nemálo čtenářek zmínilo o tom, že by si chtělo v češtině přečíst tu a tu povídku, ale že si samy na překlad netroufají. Vzhledem k tomu, že já mám dlouhodobý problém s tím najít povídky, které bych chtěla překládat (kdo se tu vyskytuje trochu pravidelněji, tak mu jistě mé stížnosti neunikly:) tak mě napadlo, že bychom mohly spojit síly.

Pokud máte nějaký tip na povídku, kterou byste si chtěli(y) přečíst v češtině a na překlad si netroufáte, dejte mi odkaz od komentářů nebo mi napište e-mail na suzannee@centrum.cz. Napište mi o ní stručné informace, a proč byste chtěly, aby byla přeložena. Já si všechno přečtu s cílem najít zde povídku, kterou budu následně překládat.

Nebudu vás omezovat nějakými extrémními podmínkami, kdo čtete můj blog trochu pravidelně, tak víte, co píšu a překládám. Nicméně pár bodů níže uvádím:

1. Povídka musí být v angličtině.

2. Musí to být FF na Harryho Pottera. (Ne že bych občas při překládání nezabrousila do jiného fandomu, ale hlavní náplní blogu je přeci jen HP.)

3. Pár může být jakýkoliv, het i slash. (Jen mi prosím neposílejte odkazy na páry jako je Severus/Ron nebo Severus/Hagrid, i já mám své meze:)

4. Může to být drabble, jednorázovka i kapitolová povídka. (Délkou vás nijak neomezuji, ale pokud bude mít povídka šedesát kapitol, tak by to muselo být něco extra, abych se to toho pustila:)

5. Nemusí to být povídka s Luciusem, i když bych byla vážně ráda, kdyby se tam nějaká objevila.

6. Klidně to může být AU, nebo se to odehrávat ve světě bez magie, s tím nemám problém, vlastně občas přesně něco takového hledám.

7. Měla by tam být aspoň kapka romantiky. (Kdo mě zná, tak ví, že snesu i víc než kapku:)

8. Nesmí to být porno:)

9. Nemělo by to být dark, objevovat se tam mučení a znásilňování. (Já si na tenhle druh povídek nepotrpím ani jako čtenář, takže je logicky nebudu ani překládat.)

10. Mělo by to být dobrý konec (nebo aspoň trochu dobrý konec:)

11. Mělo by to mít hlavu a patu:) (I když i já občas přeložím něco, co je dost plytké, takže tenhle bod není povinný:)

12. A kdyby se někomu podařilo najít romantickou povídku se Salazarem Zmijozelem, tak sem s ní:)

Odkazy mi můžete dávat pod článek do komentářů, nebo posílat na můj mail: suzannee@centrum.cz. Pokud mi něco zašlete, tak já si nejenom počtu, ale budu ve vašich odkazech hledat povídku, kterou následně přeložím. Jsem zvědavá, jestli mi nějaké odkazy pošlete – upřímně doufám, že ano:)

Případně, pokud by některá z vás měla chuť si něco napsat nebo přeložit a neměla by prostor, kde to publikovat, tak se na mě klidně obraťte. Blog se sice jmenuje Suzanne's world, ale ráda uveřejním i jiné povídky a překlady než jsou ty mé. Nemusí to nutně být povídky s Luciusem, i když by mi to udělalo radost:)

Děkuji vám všem za přízeň a doufám, že mi ji zachováte.

Vaše Suzanne

Zdroj obrázku: weheartit.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)

(Luc69, 5. 8. 2014 18:02)

Nepřeložila by jsi prosím tuto povídku? -> http://www.harrypotterfanfiction.com/viewstory.php?psid=290820

Je to o Hermioně a Dracovi :) Ale Draco je tam až později. Někdo to překládal někde jinde, ale přeložil jen 10 kapitol.. :/

:*

(Sonick, 27. 5. 2014 11:51)

Teeeda, to není možné, že sem chodím už 3. rok :D Všechno nejlepší teda :) Moc se těším na další příspěvky a přeji hodně chuti do překládání!! :o)

Re: :*

(Suzanne, 29. 5. 2014 20:22)

Děkuji, já se divím, že už víc než čtyři roky straším ve světě HP fanfiction - a z toho tři na vlastním blogu:)

Re: Re: :*

(Sonick, 30. 5. 2014 15:38)

No myslím, že o víkendu tě opět obohatím o nějakou mou jednohubku O:) Mám zkouškové, tak vymýšlím co dělat abych se neučila :D

Re: Re: Re: :*

(Suzanne, 30. 5. 2014 19:23)

Určitě něco pošli, těším se. To je klasika, taky jsem to tak měla:) Já dokončuji zakázku, nestíhám a taky tu dělám všechno možné jen ne to, co bych správně měla:)

Happy B-Day

(Ivet, 21. 5. 2014 17:44)

Šťastné třetí narozeniny!!! Tuhle stránku mám moc ráda, oceňuji výběr povídek, je totiž neotřelý, díky tobě jsem si povídky s Luciusem zamilovala.Snad se jich tu bude objevovat dost :-)

Re: Happy B-Day

(Suzanne, 26. 5. 2014 18:01)

Děkuji za přání. Jsem ráda, že se ti můj svět líbí:) Opravdu mě těší, že jsem některé lidi na povídky s Luciusem "naučila". Nevím, jestli jich bude ještě dost, mám už nějakou dobu problém s tím najít něco s tímto párem, co bych chtěla překládat. Ale snad něco zase objevím a přeložím:)