Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 7. 2012

 Co ulovil Křivonožka

 

Křivonožka byl na jedné ze svých pravidelných obchůzek. Věděl, že jeho panička umístila kolem pozemku ochranná zaklínadla, ale byl samec a chtěl mít přehled o tom, co se děje na jeho území.

Prodíral se křovím na okraji zahrady a doufal, že se potká s nějakým ptákem – nebo třeba i s celým hejnem – když objevil podivnou, bledou věc. Zvědavě do ní začal šťouchat. Ta věc zasténala.

Křivonožka se zarazil a pak se pustil do pátrání, odkud ten zvuk přichází. Když se dostal k bledému mužskému obličeji, zvedl packu a zkusmo drápl… Nic se nestalo, postava jen znovu bolestně zasténala. Křivonožka věděl, že Hermiona nemá ráda, když jsou na jejím pozemku cizí lidé, a tak usoudil, že nejlepší bude dojít pro pomoc.

Běžel zpátky k domu a doufal, že panička už dorazila. Vlezl dovnitř oknem, seskočil z parapetu, proběhl obývacím pokojem, vylezl na stůj v jídelně a začal mňoukat, aby přilákal Hermioninu pozornost. „Mňau....mňau…mňauuuuuuu…“

Uši trhající mňoukání, ozývající se z jídelny, přimělo Hermionu, aby upustila na zem pár drahých bot a běžela se podívat, co se to děje.

Křivonožka pohlédl úkosem na svou paničku. Očividně se právě převlékala, protože neměla halenku, sukni měla rozepnutou a byla bosá. Nemluvě o jejích vlasech, které vypadaly jako krysí hnízdo. Kdyby v nich měla krysy, zbavil by jí jich a mohli by si dát svačinu ve stejnou chvíli… Ale proč se na něj takhle upřeně dívá? Ach, ano, na kraji pozemku leží ta věc.

 „Mňauuu…mňau…“

„Co se mi to sakra snažíš říct, Křivonožko? Nerozumím ti!“

Křivonožka se přiblížil k Hemionině tváři a podnikl packou výpad na její nos.

„Au! Doufám, že pro to máš dobrý důvod, jinak tě půjčím Snapeovi, aby na tobě mohl testovat svoje lektvary!“

Křivonožka zasyčel při pomyšlení, že bude využíván na pokusy. Otočil se k Hermioně a významně na ni zíral stylem „tak už to konečně pochop“.

„Když si naposledy takhle vyváděl, tak jsi zabránil Siriusovi, aby se dostal do potíží…,“ přemýšlela Hermiona nahlas. „Dobře, nech mě převléknou a najít všechno, co potřebuju, abych mohla jít ven.“

Křivonožku potěšilo, že to jeho panička pochopila tak rychle.

Hermiona doběhla do ložnice, oblékla si pohodlné džíny, košili v pánském stylu a sportovní boty. Seběhla ze schodů a následovala Křivonožku. Byla zvědavá, kam ji kocour dovede.

Rychle došli na místo, kde Křivonožka objevil ležící tělo. Byla dost překvapená, když poznala Luciuse Malfoye.

Vyčarovala několik diagnostických kouzel a zjistila, že byl zbit a poté z něčeho vyhozen, takže přistál v křoví na okraji jejího pozemku. Byl dehydratovaný, hladový a taky potřeboval umýt. Jelikož Hermiona byla skutečně tak laskavá, jak o ní všichni tvrdili, rychle použila další kouzlo a odlevitovala zraněného muže do domu.

Napustila vanu, nechala zmizet jeho oblečení a opatrně ho spustila do teplé vody. Kouzlem ho umyla a pak začala ošetřovat drobná zranění, která objevila pod nánosy špíny.

Pomocí kouzla ho vytáhla z vany, osušila a odlevitovala na postel. Přikryla ho peřinou a šla do kuchyně uvařit čaj a vývar.

XXX

Lucius se probral a poprvé od chvíle, co ho Narcissa opustila, se cítil docela dobře. Nezazlíval jí to; věděl, že jí udělal ze života peklo, ale nikdy by ho nenapadlo, že se jí líbí muži se zrzavými vlasy. Nebo že má slabost pro draky. Mělo mu to dojít podle jména, které vybrala pro jejich syna.

„Kde to jsem?“

„Jste na mé chatě. Jestliže se ptáte, kde přesně to je, tak jediné, co vám řeknu, že ve Skotsku. Můj pozemek je chráněn zaklínadly neviditelnosti a byla bych ráda, aby to tak zůstalo.“

Lucius se podíval na svého zachránce. Nebo spíš zachránkyni. „Proč jste se o mě postarala? Vzhledem k tomu, co jste díky mně musela v minulosti zkusit, bych se ani nedivil, kdybyste mě nechala ležet tam, kde jste mě našla.“

„To bych možná udělala Bellatrix, ale ne vám.“

Lucius se na Hermionu znovu podíval. Slušelo jí to. Velmi slušelo. Byla oblečená do džínsů a košile, která vypadala díky své velikosti jako pánská, ale knoflíky měla na nesprávných místech, a bohaté vlasy měla stažené do uzlu. Určitě musí mít spoustu ctitelů. Překvapilo ho, že při té myšlence pocítil něco jako žárlivost. 

„Cením si vaší pomoci.“

„Můžu se zeptat, co se vám stalo, pane Malfoyi?“

„Byl jsem v baru se Severusem,  právě jsem chtěl jít domů a chystal jsem se přemístit, když jsem narazil na skupinu nějakých kouzelníků. Začali na mě pokřikovat nadávky. Nelíbilo se jim, že nehniju v Azkabanu. Křičeli, že jediný důvod, proč jsem na svobodě, je ten, že moje žena měla z celé naší rodiny jako jediná koule! Pak se sedm z nich na mě vrhlo, někam mě odtáhli a vyhodili tady. U Merlina, ona už není moje žena!“

Hermionu pobavilo, že ho víc dotkla urážka jeho mužnosti, než to, že byl nějakými cizinci zmlácen a v bezvědomí vyhozen bůhvíkde.

„No, pane Malfoyi, jakmile se budete cítit lépe, můžete se přemístit domů.“

„A nenechala byste mě tu náhodou na ozdravném pobytu, slečno Grangerová?“

„Náhodou nechala. A říkejte mi Hermiono. Koneckonců jste v mé posteli.“ Podala mu misku s vývarem a chystala se odejít.

Lucius byl zmatený. „No, Hermiono, můžete mi říkat Lucius. Většina čarodějek mi tak říká poté, co mě viděla nahého. Jen bych si přál, abych byl při vědomí a mohl jsem si to užít. Možná až zase budu doma, mohl bych vás pozvat na večeři, abych vám mohl poděkovat za vaši laskavou pomoc.“

„Můžete to zkusit, Luciusi. Když mě pozvete, třeba přijmu.“

Lucius se usmál. Dokázal si představit mnohem horší společnost, než jednu inteligentní bývalou Nebelvírku. Usínal s myšlenkou na Hermionu, jak se koupe v jeho vaně.

V kuchyni se Hermiona usmála. Byl jiný, než čekala. Pomyslela si, že tohoto Luciuse by nejspíš byla schopná mít ráda. No, uvidí, jak se to vyvine.

 

 KONEC

 

Za beta-read vděčím Claire, která mě rychlostí oprav stále nepřestává ohromovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)))))))

(pimpinela, 18. 10. 2012 22:37)

Lucius mal šťastie, že má Hermiona takého šikovného kocúra :)) a tiež, že sa ocitol akurád na jej pozemku :) Milá poviedka. Ďakujem za preklad :)

Spokojeně předu

(Vendi, 16. 8. 2012 16:46)

Díky Claire jsem se octla na návštěvě těchto stránek a jsem mile překvapena. Příjemný příběh s otevřeným koncem, jdu se taky porozhlédnout :)

:)

(Katie11, 2. 8. 2012 22:43)

moc se mi tato jednorázovka líbí. je vtipně napsaná a má zajímavý nápad :)

Krásný

(larkinh, 31. 7. 2012 20:32)

Představa Křivonožky, jak dloube packou do Lucia, mě vyvolala úsměv na tváři, který mě celou dobu neopustil. A nejvíc jsem se usmívala na konci - "můžete mi říkat Lucius. Většina čarodějek mi tak říká poté, co mě viděla nahého. Jen bych si přál, abych byl při vědomí a mohl jsem si to užít." - tak umím si představit, jak by si to chtěl Lucius užít :)

:DD

(nadin, 20. 7. 2012 21:15)

Seknutý koniec zvádza k roztodivným predstavám. Každopádne poviedka bola milá - vďaka za preklad :))

Re: :DD

(Suzanne, 22. 7. 2012 16:33)

Klidně by to mohlo mít ještě pokračování, taky bych se nebránila. Ale musíme se spokojit s vlastní představivostí:))

Skvělé a vtipné

(Ivet, 16. 7. 2012 9:03)

úplně celé. Ještě jsem se nerozhodla, jestli se mi nejvíc líbí ta část s Narcissinými oblíbenými zvířaty a barvou vlasů, Křivonožkou zapůjčeným k testování lektvarů, nebo pasáž: ,,byla skutečně tak laskavá, jak o ní všichni tvrdili". Dokonalé!!! Tahle povídka mě hned po ránu pozitivně naladila. Děkuju :-)

Re: Skvělé a vtipné

(Suzanne, 22. 7. 2012 16:32)

Díky, jsem ráda, že se překlad líbil. Od autorky jsem kdysi četla ještě něco dalšího a ty narážky na Narcissu a draky měla v každé povídce:)

Roztomilé - a ty představy...

(Claire, 15. 7. 2012 14:31)

Šikovný kocourek. Možná by se mi taky hodil - i když... Jaká může být pravděpodobnost, že někdo, kdokoliv, vyhodí nahého Luciuse Malfoye tak šikovně, že dopadne do pátého patra cihlového činžovního domu v Praze na Vinohradech? A kyby se takový zázrak opravdu stal, pak už bych nepotřebovala Křivonožku.
Moc zábavná povídka, díky. :-))

Re: Roztomilé - a ty představy...

(Suzanne, 22. 7. 2012 16:30)

No vida, to bydlíme ve stejné lokalitě:) Kdyby se ho někdo náhodou pokoušel dopravit k tobě, tak by si klidně mohl splést adresu a vyhodit ho u mne doma - navíc bydlím "jen" ve čtvrtém patře:)

:)

(zuzule, 14. 7. 2012 21:32)

Mno vida jaký pěkný úlovek to Křivonožka našel. :)

Re: :)

(Suzanne, 22. 7. 2012 16:26)

Někdy se domácí mazlíček hodí:) Doufám, že až si pořídím pejska, tak mi taky přinese takhle pěkný úlovek:)